Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

SASON’DA “HAYAT NAMAZLA GÜZELDİR” ETKİNLİĞİ

Kuran Nesli Platformu tarafından her yıl düzenlenen "Hayat Namazla Güzeldir " programı Sason ilçesinde yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-08-31 18:40:47 eklenmiş

Sason’da Kuran Nesli Platformu tarafından çocuklar namaza başlayıp severek kılsınlar diye 15 günlük namaz eğitimi dersleri verildi. Daha sonra 15 günlük namaz eğitiminin   finali yapıldı.  Bu kapsamda Sason meydanında ‘’hayat namazla güzeldir’’ sloganlarıyla yürüyüş yapıldı. Yürüyüşten sonra 15 Temmuz parkında etkinlik düzenlendi.

Program, kelamların en güzeli Kuran'ı Kerim ile başladı. Giriş konuşmasını Kur'an nesli platformu ilçe temsilcisi Eyüp Ergin yapıtı. Ergin, Namaz öğrenen çocuklara ve ailelere tavsiyelerde bulundu. Her yıl namazla tanışan ve namazın önemini kavrayan onlarca çocuğun namaz kılmayı öğrendiğini belirten Ergin, ailelerden çocuklarını bu tür etkinliklere göndermelerini istedi.

 Daha sonra Çocuk ilahi grubu ilahilerini seslendirdiler. Devamında program günün anlam ve önemine binaen konuşan   İmam Hatip Ahmet Hoca’nın tavsiyeleri ve namaz konusundaki nasihatleri ile devam etti.  Daha sonra cami tiyatro grubuyla kısa bir tiyatro yapıldı. Akabinde namaz kılmayı öğrenen çocuklar iki rekat nafile namazı kılması ile program son buldu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.