Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

HÜDA PAR’DAN KUR’AN DÜŞMANLARINA TEPKİ

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, CHP Grup Başkanvekilinin Kur’an ve dini eğitim alan 4-6 yaş grubu çocukları hedef almasına çok sert tepki gösterdi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:02:02 eklenmiş

 

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, CHP'nin İslam düşmanlığı, zam ve asgari ücret artışları, öğretmen meslek kanunu, mülakat zulmü, evden uzaklaştırma ile Avrupa'daki İslam düşmanlığı ile Siyonist işgal rejiminin saldırılarına değindi.

CHP’nin yüz yıllık Kur’an düşmanlığı yaptığını belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, "Kurulduğu günden beri Müslüman halkımızın inancıyla uğraşan ve adeta bunu varlık sebebi olarak gören CHP, yaklaşık yüz yıldır inanç ve etnik aidiyetler üzerinden toplumu ötekileştirmektedir. Türkiye’de tek parti döneminde Kur’an-ı Kerim’e ve ezana yaptığı düşmanlıkla tanıdığımız CHP, her fırsatta düşmanlığını sürdürmüş, aradan geçen onca zamana rağmen halkın değerlerine saygı hususunda bir arpa boyu yol kat edememiştir. CHP Grup Başkanvekilinin 4-6 yaş grubu çocukların gittiği Kur’an kursları için kullandığı “orta çağ zihniyeti, bilim dışı kurumlar’ şeklindeki ifadeler açık bir İslam ve Kur’an düşmanlığıdır. Tek Parti ve 28 Şubat Süreci zihniyetini tekrar hortlatmak isteyen CHP, halkın kutsallarına aleni olarak saldırmakta beis görmemektedir.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında, “Geçmişte yaptıkları hatalar nedeniyle halk ile helalleşmeden söz eden CHP Genel Başkanı, eğer samimi ise bu helalleşmeye partisinin çatısı altında, Kur’an öğrenimini çağdışı olarak niteleyen meş’um zihniyetlileri ihraç etmekle ve halkımızdan özür dilemekle başlasın. CHP başta olmak üzere her fırsatta inancımıza ve manevi değerlerimize pervasızca saldıranlar bilmelidirler ki İslam, bu milletin mayasıdır. Kur’an bu milletin kutsal kitabıdır. İslam’ı milletimizin kalbinden söküp atmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.” denildi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.