Önceki Sonraki
Göle giren 7 yaşındaki çocuk boğuldu
Gençlerin Zihninde Oluşan Güvensizlik Giderilmeli
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI

Din Eğitimine Hakaret Milletin Değerlerine Hakarettir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarıyla ilgili olarak çirkin ve hakaret içerikli ifadeler kullanmasına tepki gösteren Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu, din eğitimine hakaretin milletin değerlerine hakaret olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 12:08:02 eklenmiş

 

Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından yapılan absın açıklamasında, “sarf etmiştir. Kur’an Kurslarında din eğitimiyle ilgili dersler verilmesini eleştiren Özel, halkımızın teveccühünü kazanan din eğitimini “ortaçağ karanlığı” olarak nitelendirerek milletimizin inancına hakaret etmiştir. Böylece yüz yıllık sicillerinde başörtüsü zulmü, katsayı uygulaması, din eğitiminin yasaklanması gibi kara lekeler bulunan CHP, son basın açıklamasıyla hala aynı karanlık emellere sahip olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.” Denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Tevhid-i Tedrisat ile birlikte yaklaşık bir asırdır tek tip, ruhları ve zihinleri köleleştiren, kumanda merkezi dışarıda olan bir eğitim sistemi sürdürülmeye çalışılmaktadır. Böylece çocuklarımız ailelerine, değerlerine, tarihine, kültürüne ve inançlarına yabancılaştırılmaktadır. Öyle görünüyor ki, bu köleleştiren eğitim düzenine dur demekten rahatsız olan odaklar kinlerini kusmaya devam edeceklerdir. Kilisenin tasallutunda Ortaçağ Karanlığını yaşamış olan Batı dünyası bile, yakın tarihinden ders çıkararak din ile barışmış ve dinine, değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye çaba göstermektedir. Bu bağlamda ABD ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde din dersi anaokulu ve ilkokulların ilk sınıfından itibaren eğitim sistemi içerisinde yer almakta, anaokullarının büyük bir kısmı da Kilise’lere bağlı olarak Kiliselerde hizmet vermektedir.”

Açıklamanın devamında, “Avrupa’nın Ortaçağ Karanlığını yaşadığı dönemde, İslam dini ilk emri “Oku!” olan bir medeniyet inşa etmiş, insanlığı cehaletten kurtarmıştır. Kur’an ve Sünnet ekseninde kurulan medeniyet; çağlar üstü bir anlayışla insanlığı aydınlatmış, barış ve adaleti hakim kılmaya çaba sarf etmiştir. İslam dini, coğrafyamızın kadim unsuru ve milletimizin yol haritasıdır. Açık veya ima yoluyla İslam dinine saldıranlar, siyasi veya dünyevi emelleri için istismar edenler hüsrana uğrayacaklardır. “ denildi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kur'an Nesli Platformu’ndan "Namaz Etkinlikleri" Programı

Kur'an Nesli Platformu, 7-10 yaş arası çocukların namaz öğrenmeleri amacıyla "namaz etkinlikleri" programı başlatıyor.

Göle giren 7 yaşındaki çocuk boğuldu

Beşiri ilçemizde Ilısu Baraj Gölüne koyunları otlatmak için babasıyla gelen Şahin Geçit, girdiği Ilısu Baraj Gölünde gözden kayboldu.

TÜGVA "Sason Sevek Mesire" alanında etkinlik düzenledi

Türkiye Gençlik Vakfı Batman Temsilciliği tarafından Batman'daki değişik liselerde okuyan 45 kız öğrenciye yönelik Sason Sevek Mesire alanında piknik etkinliği düzenledi.

Basına açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı ve Batmanlı siyasetçi Zekeriya Yapıcıoğlu,” An itibarıyla HÜDA PAR herhangi bir ittifak içerisinde yer almamaktadır. Herhangi bir ittifaka verilmiş bir sözü yoktur, herhangi bir blok ile varılmış bir anlaşması yoktur.” Dedi.

Doyar: “Amacımız Batman Balını Markalaştırmaktır”

Batman’da yeni kurulan Arı Yetiştiriciliği Birliğinin Birinci Olağan Kongresi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Motosiklet Sürücüsü Metrelerce Havaya Uçtu

Diyarbakır- Batman karayolunda refüje çarpan motosiklet taklalar atarken motosiklet sürücüsü metrelerce havaya uçtu. Feci kaza kameraya yansıdı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.