Önceki Sonraki
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
BATMAN VE EĞİTİMİNİ TRT GAP’A ANLATTI
MANEVİYATSIZLIK GENÇLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR
ÜST KİMLİK İSLAM KARDEŞLİĞİ
HAK-İŞ’TEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

TOPLU SÖZLEŞMEYE EK PROTOKOL YAPILSIN

Yükselen fiyatların karşısında çalışanların alım gücünün düştüğünü belirten Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, toplu sözleşmeye ek protokol yapılmasını istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-01-09 13:30:03 eklenmiş

 

“DERDİ VE DAVASI OLAN BİR TEŞKİLATIZ”

Eğitim Bir-Sen’in her zaman çalışanlarının hakkını gözettiğini vurgulayan Aksoy, “Eğitim Bir Sen; eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, geliştirmek anlayışı ve amacıyla sendikacılık yapıyor. Derdi ve davası olan bir teşkilatız. Hem bütün mazlumların dert ortağı olmak hem de hakkı çiğnenmişlerin sesi olmak bizim kuruluş ilkelerimizdendir. Bizim en büyük sendika olmamız, genel yetkili sendika unvanına sahip olmamız tesadüfi değildir. Bunun bir hikâyesi vardır. Ödenmiş bedeller bunu mümkün kılmıştır” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM-BİR-SEN İDEOLOJİK TAKINTILARI OLAN BİR SENDİKA DEĞİLDİR”

İnsan odaklı bir sendika olduklarını söyleyen Aksoy, “Eğitim-Bir-Sen ideolojik takıntıları olan bir sendika değildir. İnsan odaklı hizmet sendikacılığıyla fark attığı eğitim çalışanlarının teveccühünü bu yolla kazandı. Bu ülkenin değerleriyle barışık olan, bu ülkenin derdiyle yoğrulan, bu ülkenin daha fazla yol alması için yorulan, çocuklarının geleceğini inşa etme düşüncesiyle var olan bütün insanlar bizim için değerlidir. Biz, kurulduğumuz günden bu yana, konjonktüre göre evirilen değil, hakikate göre tavır belirleyen bir sendikal anlayışla hareket etme mesuliyetinden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz” vurgusunda bulundu.

“BİZİMKİSİ KISA MESAFE KOŞUSU DEĞİL, UZUN BİR YÜRÜYÜŞTÜR”

Sorunları çözmek için uzun süreli bir çaba içinde olduklarını belirten Aksoy, “Toplu sözleşme süreci bize şunu öğretmiştir: Her şeyi tek seferde elde edebilmek mümkün değildir. Bizimkisi kısa mesafe koşusu değil, uzun bir yürüyüştür. Bugün bir sorunu çözeriz, yarın bir başkasını. Dün, 3600 ek gösterge konusu gündeme geldiğinde kimsenin ümidi yoktu. Ancak bugün geldiğimiz nokta ortada. 6. Dönem Toplu Sözleşme ile bağıtlanmış ve Millî Eğitim Şûrası açılışında kamuoyuyla paylaşılmıştır. 2022 yılında inşallah bu süreç tamamlanacak. Öğretmenlik Meslek Kanunu için yıllardır yürüttüğümüz ve son dönemde yoğunlaştırdığımız çalışma ve görüşmeler de meyvesini vermiştir. Bunun yanı sıra, sendikalı olmanın bir farkı olması gerektiği yine toplu sözleşme ile tescil edilmiştir. Toplu sözleşmeyi imzaladığımız günden bugüne artan kurun, yükselen fiyatların karşısında çalışanların alım gücünün düştüğünün farkındayız. Bunun telafi edilmesi için toplu sözleşmeye ek protokol yapılmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÖRENLE KARNELER DAĞITILDI

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşarken Beşiri Kaymakamı Şener, 15 Temmuz İlkokulunda yapılan törenle öğrencilere karne dağıttı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı, sona erdi. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken Beşiri ilçemizde de binlerce öğrenci aynı heyecanı yaşadı.

DONDURUCU SOĞUKTA HAYAT MÜCADELESİ

Çökme tehlikesi bulunan ve harabeyi andıran tek katlı kerpiç evde yaşayan 6 nüfuslu Karakuluç ailesi, dondurucu soğukta hayatta kalma mücadelesi veriyor.

HAKSİAD: “İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAYIZ”

Omicron varyantının ilimizde de hızla yayılmaya başlandığını belirten HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halka kurallara uyma çağrısı yaparak, Batman’ın ikinci bir kapanmayı kaldıramayacağını söyledi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Batmanlı 7’nci sınıf öğrencisi Halit Taş, 90 ülkede online ve yazılı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

PKK Mensuplarına Yönelik Operasyon

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Sason ilçesinde Zori Bölgesinde 718 personelin katılımıyla PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.