Önceki Sonraki
Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu
İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-08-08 14:08:15 eklenmiş

Piknik alanları konusunda ciddi sıkıntı yaşayan ve özellikle sulu piknik ihtiyacını karşılamak için ta Nusaybin gibi uzak yerlerde bulunan Beyazsu gibi piknik alanlarına gitmek zorunda kalan Batman halkı, yakınlarında bulunan piknik alanlarının sahipsiz bırakılıp değerlendirilememesinden şikâyetçi.

İlgilenildiği halde Beyazsu gibi piknik alanlarına rakip olabilecek yerlerden biri de Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne)  Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı. Piknik alanının sahibi Abdulkerim Öner, yaptığı açıklamada piknik alanlarının her türlü imkâna sahip olduğunu söyledi.

Öner, yaz aylarında, özellikle Ağustosta tarım arazilerinin sulanmasından ötürü sularının azaldığını, su sorununun halledilmesi halinde piknik alanının Beyazsuyu aratmayacağını söyledi. Öner, su sorununun giderilmesi konusunda Hasankeyf kaymakamlığına seslenerek yardım talebinde bulundu.

YANIBAŞIMIZDA BEYAZSU GİBİ BİR PİKNİK ALANI VAR

Çınaraltı Piknik alanın Hasankeyf yolu üzerinde bulunduğunu, ulaşımın çok kolay olduğunu belirten Öner, “ Yanı başımızda Beyazsu’yu aratmayan bir piknik alanımız var. Tüm imkânlarımız var. Ağaçlarla kaplı büyük bir alan… Ortasından bir dere de geçiyor. Vatandaşların gelip oturacakları tahtlar da var. Kebap yapmak için ızgaralıklarımız bulunuyor. Piknik alanında bir kantinimiz, mescidimiz, bayanlar ve erkekler için ayrı lavabo ve tuvaletlerimiz mevcut. Tatlı su sıkıntımız da yok. Alan temiz ve hijyenik. Ailelerin rahat bir şekilde gelip piknik yapabilecekleri bir mekân” ifadelerini kullandı.  

YETKİLİLER SU SORUNUNU HALETMELİ

Batman halkının piknik alanları konusunda ciddi sıkıntı çektiklerini belirten Öner, “ Biliyorsunuz piknik alanları konusunda büyük sıkıntı var. Batman’a yakın sulu piknik alanları yok. Yeşil alanlar bile yok. Batmanlılar piknik ihtiyaçlarını gidermek için ta Beyazsu gibi yerlere gidiyorlar. Yanı başlarında böyle bir yer var ama ne yazık ki sahipsiz. Özellikle Ağustos ayında araziler sulandığı için suyumuz azalıyor. Hasankeyf kaymakamlığı buraya sahip çıkıp su sorununu çözerse ve başka imkânlar sağlarsa burası ikinci bir Beyazsu olabilir” ifadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

 

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kilit Kazada Hayatını Kaybetti

Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Federasyonu tarafından 2016 yılında 'yılın sürücüsü' seçilen Nurettin Kilit isimli vatandaş geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Damla Gönüllülük Hareketi

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 45 proje katılımcısı ilçemizde ağırlandı.

Yaya Geçitleri Ve Refüjler Yenilendi

İkiköprü Beldemizdeki yıpranmış ve solmuş orta refüj kaldırımları, kasisler, yaya geçitleri ve “Önce Yaya” ikonları boyanarak hem yeni bir görünüme kavuşturuldu hem de yaya güvenliği ön plana çıkarıldı.

Beşiri İlçemiz İdare Şube Başkanları Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda kurum müdürleri yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mahmut Şener’e bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunuldu.

Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu

Beşiri kaymakamı Mahmut Şener, Damla Gönüllülük Hareketi Kapsamında Gönüllü Gençlerle bir araya geldi.

İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Beşiri ilçe milli eğitim müdürlüğü İlköğretim Haftası münasebetiyle Veysel Karani İlkokulunda program düzenledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.