Önceki Sonraki
Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu
İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-08-08 14:15:56 eklenmiş

“DÜNYA SEVGİSİ VE MAKAM HIRSI İLE KİRLENEN KALPLER KERBELA’YI GERÇEKLEŞTİRDİ”

Kerbela olayının çok acı bir hadise olduğunu belirten Kılıçarslan, “ Kerbela olayı öyle büyük ve acı hadisedir ki şayet risaletten önce bu olay vuku olsaydı belki Allah-u Te'ala ders ve ibret almamız için Kur'an-ı Kerim'de bunu zikredecekti. Kerbela olayını güzel bir şekilde okuduğumuzda orada büyük derslerin olduğunu görüyoruz. Burada aklımıza gelen ilk soru 'Peygamber Efendimizin vefatından 50-60 yıl sonra bu insanlar peygamberin torununa ve ehli beytine kıyabilecek kadar nasıl zalim olabildiler? Olayı gerçekleştirenlere baktığımızda bu insanların dünya malına şiddetli bir şekilde sevdalandığını, makam hırsının kalplerini kirlettiğini görüyoruz. Dünya sevgisi ve makam hırsı ile kirlenen o kalpte merhamet, vicdan, sevgi ve muhabbet kalmaz. İşte yezitlerde kalplerini dünya sevgisi ve makam hırsıyla kirlettiklerinden Peygamber Efendimizin torununu şehid edebildiler.” Dedi.

"BİZE DÜŞEN HAZRETİ HÜSEYİN'İN SAFINDA YER ALIP ONUN DAVASINA SAHİP ÇIKMAKTIR"

Kılıçarslan, "Bugün yaşanan Kerbelalarında asıl sebebi yöneticilerin dünyaya olan aşırı sevgi ve makam hırslarından değil midir? Bunu ya bizzat kendileri ya da başka zalimlere yaptırıyorlar. Kerbela olayında alacağımız birçok ders vardır. Hazreti Hüseynin duruşunu, misyonunu ve büyük davasını Kerbela'da anlamış olacağız. Hazreti Hüseyin sonunun şehadet olduğunu bile bile ceddi Hazreti Muhammed'in davasını yaşatmak için bu yola çıktı ve hayatıyla bizlere bir ders verdi. Ondan sonraki nesillerde zalimlere karşı kıyam etmeyi Hazreti Hüseyin'den ilham alarak yaptılar." dedi.

"Bizim Kerbela'dan anlayacağımız büyük dersler vardır" diyerek konuşmasına devam eden Kılıçarslan, "Hazreti Hüseyin'in davasını, misyonunu, duruşunu, zulme karşı kıyamını 'Heyhat Minezille' düsturunu çocuklarımıza anlatmamız lazım. Kız çocuklarımıza Hazreti Zeynep'in duruşunu ve metanetini anlatmamız gerekiyor. Şunu unutmayalım, Hazreti Âdem Aleyhisselam'dan beri hak ve batıl mücadelesi devam ediyor, bundan sonra da devam edecektir. Bugün ne yezitler ne de Hüseyinler bitmiş. Bize düşen Hazreti Hüseyin'in safında yer alıp onun davasına sahip çıkmak, misyonunu rehber edinmek ve kendimizden sonraki nesillere anlatmaktır. Allah bir daha Kerbelalar yaşatmasın, bizleri Hüseyinlerin yolundan gidenlerden eylesin." ifadelerini kullandı.  MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kilit Kazada Hayatını Kaybetti

Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Federasyonu tarafından 2016 yılında 'yılın sürücüsü' seçilen Nurettin Kilit isimli vatandaş geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Damla Gönüllülük Hareketi

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 45 proje katılımcısı ilçemizde ağırlandı.

Yaya Geçitleri Ve Refüjler Yenilendi

İkiköprü Beldemizdeki yıpranmış ve solmuş orta refüj kaldırımları, kasisler, yaya geçitleri ve “Önce Yaya” ikonları boyanarak hem yeni bir görünüme kavuşturuldu hem de yaya güvenliği ön plana çıkarıldı.

Beşiri İlçemiz İdare Şube Başkanları Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda kurum müdürleri yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mahmut Şener’e bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunuldu.

Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu

Beşiri kaymakamı Mahmut Şener, Damla Gönüllülük Hareketi Kapsamında Gönüllü Gençlerle bir araya geldi.

İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Beşiri ilçe milli eğitim müdürlüğü İlköğretim Haftası münasebetiyle Veysel Karani İlkokulunda program düzenledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.