Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

KONUT YETERSİZLİĞİ FİYATLARI ARTIRIYOR

Batman’da son zamanlarda görülen fahiş kira artışları birçok kişiyi mağdur ediyor. Yaşanan sorunun temelinde konut yetersizliğinin olduğunu söyleyen emlakçılar, çözüm için yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-13 11:47:44 eklenmiş

 

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken kiralık ev sıkıntısı hala çözüm bekliyor. Batman’da yaşanan imar ve konut yetersizliği, ev sahiplerini fırsatçılığa itiyor. Bu durum ise özellikle öğrenci ve öğretmenleri olumsuz yönde etkiliyor.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME BİR AN ÖNCE BAŞLANMALI “

Kiralık ev sıkıntısı hakkında konuşan Emlakçı Suat Zengin, sorunun temelinde yatan nedenin, imar sorunu ve buna bağlı olarak yaşanan konut yetersizliği olduğunu söyledi. Kentsel dönüşüme bir an önce başlanıp eski konutların yerine yeni konutların inşa edilmesi,  şehir merkezinde bulunan atıl durumdaki devlet arazilerinin değerlendirilip imara açılması gibi çözümlerin konut yetersizliği sorununa bir dereceye kadar çözüm getirebileceğini belirten Zengin, yetkilileri göreve çağırdı.

“İLİMİZDE BARINMA SORUNU VAR”

 Son zamanlarda kiralık ev konusunda çok trajikomik durumlarla karşılaştıklarını Zengin, “Bütün vatandaşların barınma hakkı vardır. Lakin ilimizde kiralık ev konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu durum da imardan kaynaklanmaktadır. İlimizin ciddi bir imara ihtiyacı vardır. Kiralık ve satılık konut anlamında dışarıdan gelen vatandaşlar, ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Birçok memur ve öğrenci ilimize gelmek istemektedir. Fakat birçok kişi barınma sorunu yaşamaktadır. Kira fiyatlarımız çok yüksektir. Kira fiyatlarının minimize olması lazım” açıklamasında bulundu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.