Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

HAKSİAD Başkanı Çetiz ’den Hayırseverlere Çağrı: YARDIMLAR DEVAM ETMELİ

Depremin büyük yıkıma yol açtığı Adıyaman merkez, bağlı ilçeleri ve köylerinde incelemelerde bulunup depremzedelerle görüşen HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, halkın çok büyük mağduriyet yaşadığını, yardımların mutlaka sürmesi gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-03-16 10:55:41 eklenmiş

HAKSİAD Batman Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yanaç ile birlikte Adıyaman’ı ziyaret eden Çetiz, iki gün boyunca depremin vurduğu şehir merkezi, ilçeleri ve köyleri dolaşıp korkunç yıkımı yerinde gördüklerini belirtti. Yıkımın boyutunu, halkın mağduriyetini ve STK’ların çaba ve gayretlerini gazetemize değerlendiren Çetiz, özellikle hayırsever iş adamlarının deprem bölgesine yönelik yardımlarının mutlaka sürmesi gerektiğini vurguladı.

 

Deprem bölgesinde yaşananların çok büyük mağduriyet ve acılara yol açtığını söyleyen Çetiz, “Deprem bölgesinde yaptığım izlenimlere göre; gerçekten küçük kıyamet dediğimiz belki hafif kalır ama bir kıyamet yaşandı. İnsanlar evlerini, canlarını, iş yerlerini ve ailelerini kaybetti. O yıkık dökük enkazlarda muhacir misali çadırlarda, çadır bulanlar şanslı. Bazıları daha çadır bulamamış. Bu şekilde her gün yıkılan evlerine bakıp bir şekilde dayanmaya, sabretmeye çalışıyorlar.” Dedi.

 

Depremzedelere yönelik yardımlarının süreceğini söyleyen Çetiz, “Vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz inşallah. Kardeşlerimiz deprem şokunu atlatıp kendi ayakları üzerinde durana kadar onları desteklemeye devam edeceğiz inşallah. Devletin bu konuda üzerine büyük bir iş düşüyor. Özellikle Adıyaman ve ilçeleri vatandaşa şefkat elini hissettirecek şekilde uzatması lazım, gönüllerini alması lazım. Şimdiye kadar yaptığının daha fazlasını depremzedelere sunması lazım.” İfadelerini kullandı.

 

Deprem bölgelerinde çalışma yürüten yardım kuruluşlarının mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Çetiz, “Bunun yanında bazı yerlerde konteynır, çadır yok biz bunları gözlemledik. Acilen devletin bunlara da müdahale etmesi lazım. Oralara yardım götürmesi lazım. Deprem bölgesinde aş evi kuran Sivil Toplum Örgütleri, yardım kuruluşları var. Bu kuruluşlar üzerine düşenden daha fazlasını yapıyorlar. Fakat onlarla görüşmelerimizde özellikle gıda, yardımlarının devam etmesi lazım. Eğer yardımlar devam etmezse yaptıkları aşevlerinin bir anlamı kalmıyor. Birinci etapta bölgede sıcak aş, yemek dağıtımı yapan özellikle kardeş dernekler diye tabir edilen Umut Kervanı ve diğer bileşenleri Ramazan Bayramı’na kadar üç öğün sıcak yemeğin devam etmesini istiyorlar. Bu şekilde devam ettirmeye çalışıyorlar. Bununla ilgili yardımların hiç kesintiye uğramadan devam etmesi lazım ki bu arkadaşlarımız orada mağdur olan depremzede kardeşlerimize yardımlarını devam ettirsinler.” Diye konuştu.

 

Yardımları sürdürerek bu büyük sıkıntının üstesinden geleceklerini belirten Çetiz, “Rabbim bir daha böyle felaketlerle karşılaştırmasın. Rabbim bir daha böyle acı hadiseleri göstermesin inşallah.” İfadelerini kullandı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.